Kullanılmakta olan akış kontrol ekipmalarından tümünü imal edebilen Arsimak kanal kapaklarında sizlere geniş bir seçim yelpazesi sunuyor. Gövde ve şase kalınlıkları su basıncına uygun olarak proje ekibimiz tarafından hesaplanan ve projelendirilen kanal kapaklarını 200*200 mm'den başlayıp 3000*3000 mm'ye dek çıkan farklı boyutlarda üretmekteyiz.
 
    Tamamında, tercihinize bağlı olarak sabit yada yükselen milli açma-kapama detayı uygulanabilmekte. Aktuatörlü ve manuel kulanım özellikli imal edilebilmektedir.

Kanal Kapağı
Diğer Penstok çeşitlerimiz
  • -Duvar Tipi Penstoklar - (Wall Type)
  • -Savak Tipi Penstoklar - (Weir Type)
  • -Ayarlanabilir Savak Tipi Penstoklar - (Flap Type)
Kanal Kapağı  
Penstok Kapak Malzemesi Paslanmaz Çon çeliğielik AISI 304 –AISI 316 veya St 37 Karb
Sızdırmazlık Elemenı EPDM / Noepren
Kanal Klavuzu Malzemesi Polietilen
airlift

DUVAR TİPİ KAPAKLAR

Dikdörtgen şekilli duvar kapakları; genellikle havuzların giriş ve çıkışlarında akış kontrolü için kullanılmaktadır. Duvar kapaklarının geniş bir boyut aralığı bulunmakta ve kapatılacak açıklığa göre özel dizayn yapılmaktadır.

SAVAK KAPAKLARI

Savak kapakları, su ve atıksu arıtma tesisler- indeki bazı yapılarda su seviyesi kontrolü amacıyla kullanılan duvara monte tip kapaklardır. Bu tip kapaklar geniş bir boyut aralığında ve kapatılacak açıklığa, kon- trol edilecek seviye farkına göre özel olarak dizayn edilirler.

STOPLOG

Stoploglar, su alma yapılarında, su ve atıksu arıtma tesislerinde, akışı kontrol etmek amacı ile yaygın olarak kullanılan kapaklardır. Stoploglar, diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir ve atıksuyun etkilerine karşı dayanıklıdır. Stoploglar tek parça olarak yapılabildiği gibi, daha esnek kullanım gerektiren uygu- lamalarda segmentler halinde parçalı olarak da üretilmektedir.